Naše firma se stala součástí nového projektu Bezobaly.

Možná ještě nevíte, že Amylon dodává své produkty do mnoha českých bezobalových prodejen. V těchto prodejnách si můžete na váhu a do svých vlastních recyklovaných nádob a sáčků nakoupit naše pudingy, bramborové směsi, pomocníky na pečení jako jsou vanilkové cukry, kypřicí prášky atd. a to jak v konvenční (běžné), tak i v Bio kvalitě.

 

 

Co jsou bezobaly?

Bezobaly je nezisková organizace, která spojuje bezobalové obchody a šíří osvětu o nakupování bez vytváření zbytečného odpadu, kvalitních potravinách, české krajině, udržitelnosti...

Tato myšlenka je nám velice sympatická, proto se i Amylon stal součástí tohoto projektu.

Nejvíce informací o projektu se dozvíte přímo na www.bezobaly.cz, jsou zde kontakty na výrobce bezobalových produktů  a na bezobalové obchody v České republice.

 

Co jsou Bezobalové obchody ?

Bezobalové obchody jsou prodejny, které prodávají potraviny do znovupoužitelných obalů a vyhýbají se tak jednorázovým odpadům. Jsou zde k zakoupení zejména trvanlivé suché potraviny, ale i čerstvé ovoce a zelenina, některé chlazené výrobky, koření a také čisticí prostředky a další sortiment běžných drogerií.

Koncept bezobalových obchodů se snaží být v souladu se zásadami bezobalového života, jehož filozofií je mimo jiné i předcházení vzniku odpadů a jejich společným cílem je udržitelný způsob života šetrný k přírodě a životnímu prostředí. Jelikož je nulový odpad spíše ideálním cílem, je vizí prodejen spíše redukce a opětované používání či recyklace materiálů používaných k balení a uskladnění výrobků.

V bezobalových obchodech jsou potraviny uskladněny v nádobách velkého objemu. Z nich si zákazník nabírá požadované množství do vlastních nádob. Naplněné nádoby se nakonec zváží, přičemž je z váhy odečtena váha samotné nádoby.