Články

Ohlédnutí za Slavnostmi Amylonu

V sobotu 8.6. se na náměstí v Havlíčkově Brodě konaly Slavnosti Amylonu jako narozeninová oslava několika milníků značky Amylon. A jak zaznělo z mnohých úst, "stálo to za to a na tuhle akci se bude dlouho vzpomínat".

Narozeniny Amylonu

Proč Slavnosti a proč v Havlíčkově Brodě?

Na značce Amylon vyrostlo několik generací, protože existuje už neuvěřitelných 112 let. Narozeniny však slavila akciová společnost Amylon a.s. , která vznikla právě před 30 lety a která má po celou tu dobu své hlavní sídlo na Vysočině v Havlíčkově Brodě.

A právě toto 30leté jubileum bylo hlavním důvodem pro pořádnou oslavu v Havlíčkově Brodě jako poděkování všem zaměstnancům Amylon a.s., kterých si vážíme a samozřejmě i všem lidem a fanouškům z Havlíčkobrodska a Vysočiny, kde jsme doma.  Samozřejmě v úzké spolupráci s městem Havlíčkův Brod a s jeho podporou! Navíc důvodů pro pořádnou oslavu bylo více, protože své kulaté narozeniny (60 let) slavil v těchto dnech i zakladatel akciovky a generální ředitel této společnosti ing. Vladimír Zeman.

 

Zábava pro celou rodinu

Na své si na Slavnostech přišly i děti

Značka Amylon má ráda děti a stejně tak si děti rády pochutnávají na produktech této značky, nejen na vyhlášených a dokonalých pudincích. Navíc i zaměstnanci Amylon a.s. jsou často rodiče anebo prarodiče. A proto byl program Slavností uzpůsoben tak, aby potěšil i tuto věkovou skupinu.

Jako první za bouřlivého potlesku, výkřiků a pohupování dětí zahrála dívčí skupina Lollipopz. která dětem zazpívala i zatancovala známé hity a šířila do publika úsměvy i báječnou náladu. Vystoupení skutečně potvrdilo text uvedený na webových stránkách této kapely “Spousta holek o sobě říká, že jsou bláznivé. Ale v našem případě je to absolutně nezpochybnitelná pravda, to nám věřte :D”. 

Stejně tak se děti vyřádily i u Párty ve stylu Tlapkové patroly. Kdy se jim zadaří zatancovat si s postavičkami z Tlapkové patroly a zazpívat s kouzelnou Beruškou. Navíc celé vystoupení bylo podpořeno soutěžemi. Sečteno a podtrženo,děti byly spokojené a ve varu.

Nejen hudba zabavila

Chill zóna Hitrádia Vysočina

Po celý den mohly děti i dospělí navštívit chill zónu oblíbeného Hitrádia Vysočina, kde se zabavili jak ti malí, tak ti velcí.

V této zóně bylo možno nechat si pomalovat obličej, zahrát pukec, zorbové koule, waterpong či jenge věž, zastřílet si z luku i usadit se do pohodlných lehátek. A vyhrát dárečky. To vše díky milým a vždy usměvavým členům z tohoto rádia, kteří se rádi a neúnavně věnovali každému příchozímu.

Nelze nezmínit i vynikající a sympatickou moderátorku Markétu Zušťákovou z Hitrádia Vysočina, která na hlavním pódiu skvěle provázela celým odpolednem i večerem!

Kapely

Když koncert, tak pořádný

Dospělou hudební část zahájila naprosto skvělá a fenomenální Anna K., která potěšila a rozezpívala zaplněné náměstí a vypálila své nejoblíbenější a nádherné pecky, včetně písně Údolí včel. Byl to parádní zážitek poslechnout si její písně naživo.

Po pauze přišly na pódium pohodoví a úžasní Mňága a Žďorp, taktéž se svými nejoblíbenějšími hity. Každý před pódiem si s nimi rád zazpíval Písničku pro tebe nebo Měsíc i další hitovky. A přičteme-li k tomu neutuchající energii zpěváka Petra Fialy, byla to paráda.

Oslavy vyvrcholily Chlapeckou taneční, pěveckou a striptérskou skupinou MiG 21 v čele s zpívajícím Jirkou Macháčkem. Byla to pořádná jízda pro kapelu i publikum, show i skvělý koncert v jednom díky skvělému zpěvu a tanečním kreacím Jirky i díky naprosto dokonalému výkonu celé kapely.

Jídlo i pití

Slavnosti zasytily nejen uši

Slavnosti byly samozřejmě nejen o hudbě a zábavě, ale i o jídle a pití, tak jak to má být. Návštěvníci se mohli dostatečně občerstvit i napít v mnoha stáncích připravených na náměstí.

Stejně tak mnoho z návštěvníků využilo i možnosti zakoupit s sebou produkty značky Amylon, takže dámy nabízející produkty ve stánku Amylon se téměř nezastavily.

Video

Mrkněte na video z akce

Jako památku na tyto úžasné Slavnosti Amylonu jsme si nechali připravit video shrnující vše podstatné. Stojí za zkouknutí.

A co říci na závěr?

Rádi bychom poděkovali městu Havlíčkův Brod za vstřícnost a podporu, ceníme si toho. Děkujeme účinkujícím kapelám za parádní výkon, stejně tak i Hitrádiu Vysočina za pomoc s moderováním a zábavou.

My v Amylonu jsme si to užili a budeme dlouho vzpomínat. Věříme, že návštěvníci Slavností Amylonu jsou na tom podobně. Ještě jednou jim děkujeme za účast a že si cení toho, co značka Amylon dělá a vyrábí.