Pudingový trifle

Pudingový trifle

Sladká tečka dne...

Čas vaření

30 minut

Přísady

Nakupte u nás ingredience: Puding s příchutí banán – přírodní aroma 37 g, Puding s příchutí citron – přírodní aroma 37 g, Puding s příchutí vanilka - přírodní aroma 37 g, Puding s příchutí malina – přírodní barvivo 37g, Puding s příchutí jahoda – přírodní barvivo 37 g, Cukr vanilkový 8 g, ,

  120 g malých piškotků
  200 ml griotky
  250 g mascarpone
  1 ks vanilkový cukr Amylon
  125 g čerstvých borůvek
  125 g čerstvých malin
  1 banán
  1 ks vanilkový puding Amylon
  0,5 l mléka
  2 lžíce krupicového cukru
  nasekané mandle na ozdobu
  250 ml smetany ke šlehání 33 %

Postup vaření

 1. Piškoty naskládáme na dno pohárů a přidáme dvě lžíce griotky (či jiný alkohol např. sherry suché).
 2. Nakrájíme banán na kolečka a naskládáme na piškotky. Ušleháme si mascarpone s vanilkovým cukrem a dáme vrstvu na piškoty s banány. Pokračujeme vrstvou ovoce, které nasypeme na vrstvu mascarpone v poháru.
 3. Pak si připravíme puding z mléka, pudingu Amylon, krupicového cukru. Část horkého pudingu nalejeme na ovoce. Pokračujeme další vrstvou piškotků, ušlehaného mascarpone s vanilkovým cukrem, ovocem a opět zalejeme pudingem.
 4. Pokračujeme další vrstvou piškotků, ušlehaného mascarpone s vanilkovým cukrem, ovocem a opět zalejeme pudingem.
 5. Pudingový trifle uložíme na 1–2 hodiny do chladničky. Před servírováním ozdobíme vyšlehanou smetanou a dozdobíme zbylým ovocem a nasekanými mandlemi.
COOKIES
Amylon potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Souhlas můžete odmítnout zde.