Zelený dort s Agarem z džusu a sedmikráskami

Zelený dort s Agarem z džusu a sedmikráskami

Čas vaření

1 hod.

Přísady

Nakupte u nás ingredience: Vanilkový kypřicí prášek - bezfosfátový / bez lepku 12 g, BIO Agar - bez lepku / vegan 10 g, Cukr vanilkový 8 g, Cukr vanilkový 10x8g multipack,

Postup vaření

  1. Špenát rozmixujte mixérem nebo v robotu a přidejte 2 lžíce citrónové šťávy aby zůstal hezky zelený. Z bílků se špetkou soli si vyšleháme tuhý sníh.
  2. V misce rozšleháme vejce a cukr. Postupně přidáváme olej. Poté přidáme hotové špenátové pyré. Pomalu přisypeme mouku s práškem do pečiva a na konec opatrně vmícháme sníh z bílků.
  3. Připravíme si formu o průměru cca 20-22 cm (vysokou formu) a vyložíme ji pečícím papírem. Směs nalijeme do formy a pečeme při teplotě 165 ° C po dobu 40 až 45 minut.
  4. Krém Vyšleháme šlehačku do tuha a přimícháme tvaroh s cukry.
  5. Po upečení necháme dort vystydnout a následně ho prořízneme vodorovně na dvě vrstvy. Obě vrstvy dortu promažeme tvarohovým krémem. Vložíme zpět do formy.
  6. Žele vrstva z džusu a agaru Do hrnce nalijeme džus, přisypeme sáček Agaru a můžeme přisladit dle chuti. Vaříme dle návodu. Necháme trochu vystydnout a nalijeme na dort. Do tekutého agaru naskládáme sedmikrásky. Dort dáme odpočinout do ledničky aby agar rychle ztuhnul a dort se trochu uležel.