Linecký koláč s jahodami a rebarborou

Linecký koláč s jahodami a rebarborou

Rebarbora je úžasná rostlina, která je oblíbená pro svou kyselou chuť a použití v různých pokrmech. Rebarborový koláč je skvělým způsobem, jak využít sezónní rebarboru a připravit si lahodný dezert. 

Čas vaření

Přísady

Nakupte u nás ingredience: BIO Škrob kukuřičný - bez lepku 200 g, BIO Kypřicí prášek do pečiva - bezfosfátový / bez lepku 12 g, BIO Cukr vanilkový 8 g, BIO Cukr citronový 20 g,

Postup vaření

  1. Změklé máslo, žloutek, cukr, citronový cukr a sůl našlehejte pomocí metly. Přidejte prosátou mouku s kypřicím práškem a vypracujte těsto. Nejlépe rukama. Těsto zabalte do potravinářské fólie a vložte na hodinu do lednice.
  2. Očištěnou rebarboru nakrájenou na kousky o velikosti zhruba 3 cm položte na plech a posypte cukrem. Nechte 10 minut změknout v troubě vyhřáté na180 °C. Jahody nakrájejte na kousky, promíchejte se změklou rebarborou, škrobem. Touto směsí budeme plnit formu s těstem.
  3. Těsto vyválejte do velikosti pečicí formy. Formu jím vyložte a okraje zarovnejte. Na těsto rozprostřete náplň z rebarbory a jahod.
  4. Vyválejte druhý plát těsta o stejné velikosti a vykrojte do něj srdíčka pomocí vykrajovátka. Těsto opatrně přeneste na připravený koláč a přitiskněte.
  5. Pečte v předehřáté troubě na 180 °C po dobu cca 35 minut. Po upečení posypte moučkovým cukrem.